Ми завжди чекаємо на літо, але для нашої шкіри, тіла та волосся це час, на жаль, потужного навантаження. Щоб насолодитися літом самій та дати таку можливість шкірі, варто просто знати певні моменти та підготуватися заздалегідь. Ми є у вас саме для цього ☺️
Обличчя
Тут у нас набір «подарунків» — вплив ультрафіолету, підвищена робота сальних залоз та пил, пісок, якщо ми говоримо про місто та передмістя. Якщо ви вирушаєте на відпочинок, там додається вітер з піском та хлорована вода з басейну або солона з моря. Можливо, ви здивуєтесь, але старіння за віком посідає останнє місце за видами старіння. Перші 2 чинники старіння шкіри — сонце (ультрафіолет) та цукор.
Що таке фотостаріння шкіри?
Це передчасна поява ознак старіння, викликана впливом ультрафіолетових променів. Вона, як правило, має накопичувальний ефект, тобто прогресує з плином життя. Результатом процесу фотостаріння є фотопошкодження. Ви їх отримуєте від постійного впливу ультрафіолетових променів на шкіру обличчя і тіла. Процес працює в будь-який час року, проте через наше географічне розташування, є особливий вплив у літню пору року.
Як вберегти шкіру від фотопошкодження?
Найкращий спосіб захистити шкіру — навчитися любити сонце у тіні та не в часи його максимальної активності (з 12 до 16 години намагайтесь не знаходитись на дворі влітку).
Лежати “зірочкою” під палючими променями сонця категорично не рекомендується. Так ви не засмагнете, а просто згорите, піддаючи свій організм небезпеці. Адже рівномірна засмага — це не що інше, як захисна реакція організму на ультрафіолет.
Також потрібно розуміти, що сонячна інсоляція може бути причиною підвищеної чутливості шкіри. UV-промені здатні спровокувати розвиток запальних процесів і порушувати бар’єрну функцію шкіри, це в кращому випадку, в гіршому — привести до меланоми (онкологічне захворювання шкіри).
Як показує досвід, більшість людей користуються сонцезахисним кремом
неправильно, допускаючи дві помилки.
Перша помилка — наносять його на шкіру всього 1–2 рази в день. Але ж час дії крему з SPF-фільтром становить близько 1,5–2 години. Якщо ви занурилися в воду, більшість засобів повністю перестають працювати. Тому дуже важливо наносити його на шкіру кожні 2 години.
Друга помилка — використання недостатньої кількості сонцезахисного крему. В ідеалі необхідно наносити на кожну зону тіла приблизно 3-4 мл засобу. При виборі сонцезахисного крему за показником SPF слід враховувати не тільки так званий фототип шкіри (це досить умовний орієнтир), але і ступінь її товщини, еластичності та чутливості.
ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ!
Вечірнє очищення шкіри з використанням SPF крему прирівнюється до очищення стійкого макіяжу, адже SPF фільтри звичайною водою не змиваються зі шкіри. Тому використовуйте ДВОЕТАПНЕ ОЧИЩЕННЯ шкіри (гідрофільна олійка (або міцелярна вода) + Пінка (або молочко).
Підвищена робота сальних залоз
Всім знайомі літні маленькі (а інколи й не дуже) прищі особливо у зонах скупчення поту — лоб, підборіддя тощо. Спричиняють їх об’єднуючі фактори — піт, пил і часто брудні руки, а в сучасних реаліях — ще й маска.
ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ!
Роботу сальних залоз ще більше підвищують спиртовмісні продукти — тоніки; гліцерин тощо. Візьміть за правило — раз-два рази на тиждень використовувати абсорбуючі продукти — глини, маски з пудрами рослин тощо.
Пілінг! Щоб уникнути запалень або ж пропрацювати ті, що вже з’явилися — делікатний літній пілінг раз на тиждень — ваш найкращий друг.
Хлорована вода з басейну
Особливо вразливим перед хлоркою виявляється набряклий і розпушений від довгого перебування у воді роговий шар шкіри. Хлорка руйнує ліпідний прошарок рогового шару, яка утримує в шкірі вологу, не даючи їй випаровуватися.
Зневоднена шкіра швидше втрачає пружність і гірше справляється із захистом від несприятливих факторів. При цьому, в молодому організмі клітини епідермісу відгукуються на пошкодження гідроліпідної плівки прискореним синтезом ліпідів, які швидко закривають пролом, що утворився в захисті, але з віком цей процес сповільнюється.
ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ!
- Перед басейном обов’язково змийте макіяж. Хлорована вода може вступити в хімічну реакцію з декоративною косметикою, яка залишилася на обличчі, і викликати алергію.
- Перед зануренням у воду нанесіть на руки та обличчя жирний поживний крем.
- Після басейну ретельно вмийтеся теплою водою і нанесіть зволожуючі засоби (маску, крем, сироватку).
Волосся
Жоден фен та праска не зрівняється з впливом ультрафіолету, хлорованої/соленої води на руйнацію волосся. Основний «будівельний матеріал» для волосся — кератин (понад 80%), також у складі є вода, ліпіди, вітаміни, мікроелементи й частки пігменту. Під впливом ультрафіолету це все «випаровується», в результаті волосся втрачає гнучкість та об’єм.
Погіршує ситуацію солона та хлорована вода, вимиває протеїн, і кристалики солі, які осідають під поверхневими лусочками, руйнуючи структуру волосся.
Висока температура негативно впливає на мікроциркуляцію крові в волосяних цибулинах, порушується її приток до фолікулів, що, як неважко здогадатися, теж шкідливо для волосся.
Щоб допомогти волоссю влітку і не прощатися з 10 см восени варто взяти за правило:
- Раз на тиждень ретельно очищати шкіру голови спеціальним скрабом, щоб прибрати залишки пилу, стайлінгових засобів, попередити закупорку пор та активувати роботу волосяних цибулин.
- Раз на тиждень робити маску для волосся бажано зі вмістом жирних олій, якщо ви піддаєте волосся впливу активного сонця/морської води чи з басейну, то використовуйте маску частіше (2–3 рази на тиждень), відступаючи 7–10 см від коренів, якщо волосся швидко масніє.
- Делікатно очищувати шампунем та не забувати про кондиціонер після миття.
- Пам’ятати, що шампунь, бальзам і маска змиваються і речовин, що захищають від ультрафіолету, на волоссі залишається недостатньо. А тому важливо використовувати незмивний догляд для додаткового захисту волосся від тривалого перебування на сонці, це: сонцезахисні олійки або термозахисний спрей. Також пам’ятайте про головний убір, важливо щоб він був з натуральних тканин.
Тіло
Тіло хоче захисту від ультрафіолету та делікатного догляду після басейнів.
Не варто обтяжувати шкіру надмірним скрабуванням влітку — одного сеансу перед сезоном засмаги та оновлення рогового шару десь через три-чотири тижні після — достатньо.
ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ!
Літній душ хочеться приймати часто, тому просто для освіжаючої процедури достатньо води, не перестарайтесь гіперочищенням шкіри, яке може пошкодити природний захисний бар’єр. Після басейну та моря — обов’язковий делікатний гель для душу та маслянистий догляд для оновлення ліпідного шару.
Це все! Літо — прекрасний час! Нехай воно буде повне радісних моментів, що перетворяться на приємні спогади. Пам’ятайте про шкіру, волосся, тіло та душу ❤️