Шкіра обличчя ділиться на різні типи в залежності від яких потребує відмінностей в догляді.
Прийнято вважати основними 3 типи шкіри і їх комбінації. Існує нормальний, сухий, жирний тип шкіри й різні комбінації цих типів.
Шкіра – це гормонозалежний орган, тому на її тип впливає гормональний баланс, також тип шкіри визначається спадковістю. Тип шкіри неможливо змінити з роками. Внутрішні зміни в організмі, звичайно, можуть відбитися на зовнішньому вигляді вашої шкіри, однак її тип в основному залишиться тим же.
Які ж існують особливості кожного типу шкіри, і до якого типу відноситься ваша шкіра? Наведемо список особливостей кожного типу.
Сухий тип шкіри. Головна його характеристика – недостатня кількість виділень сальних залоз, через що шкіра має недостатню кількість власного захисту і сильно страждає від зовнішніх факторів.
Сухий тип шкіри має наступні характеристики:
- практично невидимі пори;
- відчуття сухості/стягнутості шкіри (через недостатню роботи сальних залоз);
- видимі дрібні зморшки (мімічні зморшки для сухого типу шкіри починають проявлятися ще в молодому віці);
- дуже рідко або взагалі не буває акне або “чорних цяток”;
- часто лущиться шкіра;
- засоби для вмивання залишають відчуття стягнутості.
Вам необхідно використовувати дуже м’які очищуючі засоби: молочко для вмивання, гідрофільні олії. В якості засобів для догляду віддавати перевагу живильним кремам, зволожуючим сироваткам, адже вашій шкірі не вистачає як зволоження, так і живлення… Також рекомендується для додаткового догляду кілька разів на тиждень використовувати живильні маски для обличчя.
Жирний тип шкіри. Він характеризується надмірною роботою сальних залоз і має деякі особливості:
- розширені пори, часто в області Т-зони;
- періодично можуть з’являтися акне і “чорні цятки”;
- жирний блиск, який може проявлятися вже через кілька хвилин після вмивання;
- щільні текстури кремів практично не вбираються в шкіру;
- практично відсутні зморшки, часто навіть після 30.
Вам рекомендується використовувати засоби для очищення шкіри, такі як: пілінг-гелі (з вмістом кислот або ферментів), гідрофільні олії, легкі пінки і муси для вмивання. Для догляду рекомендується використовувати легкі зволожуючі емульсії (цей тип шкіри має багато живлення однак зволоження йому вкрай необхідно).
Нормальний тип шкіри. Тут сальні залози виробляють саме стільки речовини, скільки необхідно. Шкіра не блищить, але при цьому немає відчуття стягнутості.
Характеристики:
- жирний блиск може проявлятися влітку;
- взимку іноді можуть бути легка сухість/можливо лущення;
- відсутні видимі пори;
- рідко бувають запалення або “чорні цятки”;
- зморшки починають проявлятися ближче до 30 років.
Комбінований тип шкіри – це поєднання особливостей вищеописаних типів шкіри. Наприклад, найчастіше, Т-зона має ознаки жирного типу шкіри – розширені пори, “чорні цятки”, періодичні запалення. А інша частина особи має ознаки сухого або нормального типу шкіри – відсутні видимі пори, блиск, запалення, взимку може бути сухість або лущення.
Крім типу шкіри існує таке поняття, як стан шкіри. Це саме те, на що ми можемо впливати шляхом свого догляду за шкірою, станом свого здоров’я в цілому, раціоном харчування, режимом сну тощо.
Станами шкіри вважаються зневоднення, чутливість, тьмяність… Про те як доглядати за шкірою в таких станах, як попередити, мінімізувати дані проблеми читайте в наступних статтях.