Напиши відгук про свої улюблені засоби JM, познач нас у stories та отримай знижку -10% на наступне замовлення!

Сьогодні поговоримо по пілінги, але спочатку трохи фізіології. Верхні шари шкіри постійно оновлюються, поступово вони піднімаються з нижчих шарів, прямуючи вгору, де перетворюються у верхній шар (роговий), і нарешті, відлущуються зі шкіри, змінившись новими клітинами. Весь цей цикл оновлення шкіри у новонароджених займає близько 4-6 днів (згадайте яка ніжна та гладка їх шкіра!). У дорослих цикл поновлення епідермісу займає 28 днів (з віком цей процес сповільнюється і досягає 40 днів). Однак це в теорії.

На практиці ж, під впливом забруднень, від нерегулярного очищення шкіри, постійного макіяжу, стресу організму, поганого сну, неправильного харчування і багатьох різних факторів, природний процес самооновлення може давати збій. І верхні шари клітин НЕ відлущуються самостійно, а нашаровуються один на одний в поєднанні з пилом, незмитим тональним кремом (як приклад). В результаті протоки сальних залоз забиваються, провокуючи розвиток патогенних мікроорганізмів, виникає неправильний рельєф, шкіра на вигляд стає тьмяною, можуть виникати пігментні плями і ще велика кількість різних неприємностей, яких ми намагаємося уникнути.

В такому випадку простого умивання водою або легким засобом для демакіяжу зовсім недостатньо, адже вони змивають лише пил і косметику (звичайно, такі дії теж дуже необхідні, однак цього не завжди достатньо). Потрібні такі компоненти, які здатні розчинити “зв’язку” між клітинами і дати можливість їм відлущитися (шкіра має таку будову, що це не зовсім просто). Тут на допомогу приходять пілінги (вони ж ексфоліанти).

Пілінги бувають різні за своїм принципом дії, проте всі мають одну мету: відновити шкіру, допомогти видалити верхні шари для того, щоб стимулювати і налагодити її правильне функціонування, прибрати пігментацію (в тому числі, постакне), вирівняти рельєф, зняти запалення і припинити висипання.

Пілінг за глибиною своєї дії буває:

  • Поверхневі – чудово підходять для домашнього самостійного використання, вони спрямовані на оновлення епідермісу (2-3 верхніх шарів) і є найбільш м’якими по впливу і найменш травматичні.
  • Серединні пілінги – засоби, які повністю знімають епідерміс і дерму до сітчастого шару. Цю процедуру необхідно робити тільки у косметолога, курсами, які він вам призначить на особистій консультації, бо по суті – це контрольований опік. Такий вид пілінгу призначається не всім, і він різний відповідно до потреб шкіри, проходиться курсами, наприклад 1 раз в рік або на півроку. Результат від такого пілінгу надзвичайний, хоча процедура відновлення займає кілька днів. Виглядає це приблизно так: на наступний день після пілінгу шкіра стає пружною, підтягнутою, проте вже через день шкіра починає стрімко оновлюватися, відлущуючи верхні шари. Однак це все швидко проходить і після курсу таких пілінгів ви просто не впізнаєте свою шкіру.
  • Глибинні – це процедури, які виконуються лікарем в умовах клініки. Ця процедура прирівнюється до опіку 3-го ступеня. Вона необхідна тільки в тому випадку, коли людина пережила якісь травми або хвороби, в результаті яких шкіра суттєво постраждала. Пілінг робиться різними препаратами, наприклад, фенолом. Бували випадки, коли клієнтам настільки подобався ефект (тут фактично ви отримуєте нову шкіру), що вони хотіли повторити такий пілінг знову і знову. І в результаті наставала “точка неповернення”, коли шкіра відмовлялася оновлюватися і для таких клієнтів навіть визначили термін “фенольне обличчя”.

Поверхневі пілінги

Оскільки серединний і глибинний пілінги можна робити тільки в клініках, то докладніше висвітлимо поверхневі пілінги, адже їх можна робити самостійно вдома, в тому числі за допомогою нашої маски для обличчя. Існують такі: механічний, пілінг фруктовими кислотами, ензимний, ультразвуковий, лазерний… Останні два робляться за допомогою спеціальний приладів у кабінеті косметолога, тому мова буде йти про перші три.

  1. Пілінг фруктовими кислотами – один із найпопулярніших, відомий ще з давніх часів, коли красуні наносили на обличчя маски з соку тростинної пальми, ягід, винного осаду, фруктів… Всі ці компоненти містять в своєму складі фруктові кислоти, які прекрасно освіжають шкіру, вирівнюють тон, очищують її. Власне, за таким принципом зараз створюються спеціальні косметичні засоби з фруктовими (AHA) кислотами в складі. Важливий нюанс щодо пілінгів фруктовими кислотами: їх не варто використовувати влітку, бо ці компоненти фоточутливі й на сонці провокують появу пігментних плям! Тому такі види пілінгів роблять в період з жовтня до початку квітня, і в будь-якому випадку дотримуються постпілінгового догляду за шкірою (обов’язкове використання сонцезахисного крему з SPF).
  2. Ензимних пілінг – один із наших улюблених. Активним компонентом тут виступають НЕ кислоти, а ферменти. В порівнянні з фруктовим цей пілінг є менш травматичним, його можна використовувати протягом усього року (він не фоточутливий), після процедури на шкірі не виникає лущення, немає гіперемії і необхідності в постпілінговому відновленні. Він показаний для будь-якого віку і типу шкіри, включаючи чутливу шкіру і куперозну.
    Його дія полягає в очищенні шкіри від білкових забруднень, виділень сальних і потових залоз, а також у видаленні рогового шару епідермісу. Ензими (ферменти) – це особливі складові білкових структур, які виконують роль біологічних каталізаторів (прискорюють) або інгібіторів (уповільнюють) хімічних реакцій. Вони беруть участь в понад 5000 реакцій в організмі.

Ензимна маска-пілінг Just Mine

Ензими мають свою класифікацію (6 класів), однак тут всі їх розбирати не будемо. Розповімо про ті ензими, які ми використовуємо для створення нашої ензимної маски-пілінгу для обличчя.

Ми використовуємо актив keratoline, який містить в собі фермент протеазу. Він належить до класу гідролази. Ферменти, які каталізують реакції гідролізу, розщеплюють речовини за участю води. Цей фермент розщеплює білки й зменшує когезію клітин рогового шару, здійснює м’яку відлущувальну дію, видаляючи мертві клітини епідермісу, стимулює регенерацію, пом’якшує шкіру, звужує пори. Крім протеази в складі пілінгу є молочна кислота, яка підсилює ефект стимуляції клітин і додатково зволожує шкіру, а ефірне масло лимону надає масці чудовий освіжаючий аромат і теж допомагає у вирівнюванні тону.

Окремо хочемо розповісти, чому ми вибрали саме keratoline (а, отже, фермент – протеазу). Цей актив має клінічно доведену дію, він брав участь в тестуванні in Vitro та In Vivo на предмет наявності кератолітичного ефекту, і в обох видах тестів ефективність кератолайну була доведена.

Кератолитический эффект на роговой слой

Крім того, було проведено порівняльний аналіз впливу на роговий шар keratoline в порівнянні з дією фруктових кислот. На зображенні зліва ми бачимо шкіру у своєму звичайному стані, посередині – після впливу пілінгу фруктовими кислотами, і справа – після впливу keratoline (тобто ензимного пілінгу). Як бачимо, процес відлущування шкіри за допомогою ензимного пілінгу відбувається на багато інтенсивніше, пілінг видаляє більше відмерлих клітин.

Ще один вид пілінгів, які ми не згадали, – механічні пілінги. Нам здається, що в порівнянні з ензимними пілінгами, цей вид пілінгів більш травматичніший і менш ефективний. Механічний пілінг відбувається за допомогою убтанів, скрабів, гомажів для обличчя (найменш ефективний). На більшу ефективність механічного пілінгу можна розраховувати, якщо він виконується за допомогою спеціальних апаратів – тоді на шкіру розпорошуються абразивні частинки, які відлущують клітини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Закрити
Увійти



Повідомити про наявність Будь ласка, залиште свій email нижче.