Напиши відгук про свої улюблені засоби JM, познач нас у stories та отримай знижку -10% на наступне замовлення!

Сонце, а саме ультрафіолетове випромінювання, несе в собі згубний вплив, як на зовнішній вигляд шкіри – пігментні плями, висипання, фотостаріння, так і провокує смертельні захворювання – наприклад, меланома! Тому просимо всіх прочитати цю публікацію і прислухатися до рекомендацій, адже це не просто якась дрібниця, а дуже серйозна проблема, навіть у часи культу здорового тіла та догляду за собою. На жаль, сонце не зовсім вписується в цей культ. Зараз розповімо чому.

Сонячне випромінювання має різну довжину хвиль. Чим вони коротші, тим більш згубний вплив мають.

Існують три види випромінювання:

  • випромінювання типу С – найкоротша довжина, промені здійснюють руйнівний вплив на все живе, однак не дістають до нас, адже затримуються озоновим шаром нашої планети. Втім, через озонові діри, які виникають на нашій планеті, ця небезпека не така і фантастична.
  • випромінювання типу А – середні по довжині промені Для людини вони мають найбільшу руйнівну силу. Таке випромінювання ми не відчуваємо на собі фізично, воно не викликає ніяких опіків, нас не захищає від нього одяг. Воно проникає в клітини шкіри і руйнує ДНК, внаслідок чого виникають дефектні клітини, які, в свою чергу, з великою ймовірністю можуть переродитися в злоякісні. Якщо не торкатися теми онкології, то УФ своїм впливом змінює і оновлення колагену, в результаті виникає дефектний колаген, який не має такої пружності та еластичності, що відбивається на зовнішньому вигляді нашої шкіри – процес називається фотостарінням. Величезна кількість дрібних зморшок по всьому обличчю виникають не через вік людини, а через надмірну любов до сонячних ванн.
  • випромінювання типу В – це найдовша довжина і практично не помітна для людського ока. А все тому, що при надмірному впливі випромінювання такого типу ми отримуємо сонячний опік, і частіше за все, починаємо вживати заходів щодо захисту шкіри. Від променів В ми спокійно можемо захиститися одягом.

Якийсь захист від сонця?

Звичайно, наш організм настільки геніально створений, що має навіть власний природний захист від сонця. Однак, на жаль, наша любов отримати красиву рівномірну засмагу, підставити своє обличчя сонячним променям або гуляти в палючому зеніті о 13 годині дня, зводять весь наш природний захист нанівець.

Коротко розкажемо, як реагує наш організм на сонце (ультрафіолет). Коли промені “торкаються” шкіри, багатомільйонна армія наших клітин починає справжню оборонну операцію. Шкіра – це велика і надійна захисна “фортеця” для всього нашого організму, тому дуже добре озброєна різними видами захисних клітин.

Наприклад, у нас є меланоцити – клітини, які виробляють і передають гормон меланін, який має здатність блокувати дію УФ-випромінювання. Як тільки меланоцити отримують звістку про те, що шкіра піддається впливу сонця, меланін активно починає синтезуватися, а вони передають його всім клітинам шкіри, для того, щоб створити “захисний щит”. Меланін має багато особливостей, однак деякі особливо цікаві для нас і пояснюють кілька питань.

По-перше, кількість меланоцитів (клітин) в нашій шкірі обмежена, а це значить, що вони не можуть за секунду захистити всю шкіру (передати захист всім клітинам). По-друге, меланін має приємний бронзово-коричневий відтінок (так би мовити, фарбує шкіру). Як ви можете вже здогадатися, наша “чудова, рівномірна, шоколадна засмага” – це ніщо інше як захисна реакція нашої шкіри на сонце! Вона виникає не для краси, а тому, що шкіра, знаючи яким смертельним може бути сонячне випромінювання, намагається себе захистити! Ми, звичайно ж, засмагаючи на сонечку, тільки зводимо до нуля цей захист і ризикуємо своїм здоров’ям.
Оскільки меланоцитам потрібен час для захисту шкіри, то на ранок ми завжди дивуємося, якою “чудовою і рівномірною” стала наша засмага, а це все тому, що всю ніч меланоцити працювали, не покладаючи рук, щоб захистити нас.

Сонце захисні засоби з SPF

Дуже важливо використовувати сонце захисні засоби протягом дня. Дію сонцезахисних фільтрів було науково доведено, вони дійсно мають здатність блокувати негативний вплив УФ-випромінювання. Тому сонцезахисні креми – це не безглузда маркетингова примха, а засіб, який рятує шкіру. Головне обирати засоби з захистом від променів А і В. Величина SPF не означає, чим більше цифра – тим потужніше захист. Показник SPF означає час, протягом якого ви можете безпечно перебувати на вулиці.

Він розраховується шляхом множення показника SPF на 10 хвилин (мінімальна еритемна доза – це час після якого ви можете вже отримати мінімальне пошкодження шкіри від ультрафіолету, без використання захисних засобів). Наприклад, якщо SPF 30, то 30 * 10 = 300 хвилин. Це означає, що через цей проміжок часу вам необхідно нанести засіб повторно! Рекомендуємо не вдаватися в крайнощі й не шукати SPF 70, 100… Якщо вірити підрахункам, вам повинно вистачити дії засобу на 700-1000 хвилин. Це не дуже доцільно, адже протягом дня на шкіру потрапляє пил, бруд, шкіра виділяє піт, секрети сальних залоз, завдяки чому така тривала ефективна дія малоймовірна. Тому краще обрати сонцезахист з середнім рівнем SPF і повторно оновлювати його кожні 4-5 годин.

Прості та дієві заходи, якими можна захистити себе від ультрафіолету:

  • одягати головний убір, що захищає від сонця;
  • під час прогулянки займати тіньову сторону дороги;
  • по можливості не перебувати на сонці під час його максимальної активності (з 12 до 15 години)
  • не користуватися послугами солярію (це випромінювання А, про яке написано вище).

Для того, щоб ви остаточно змінили своє ставлення, прикріпимо два приклади впливу ультрафіолету на шкіру людини.

Сонце та його вплив на шкіру
Фото 1
Фото 2

Фото 1 – це водій-далекобійник, частина його обличчя, яка постійно перебувала у вікна, піддалася саме фотостарінню (на фото чітко видно частину обличчя, яка природно від віку змінилася, а інша – від сонця).

Фото 2 – сестри-близнючки, одна з яких проживає в північних штатах США, друга – в південних.

Якщо ви в пошуках гарного сонцезахисного крему, радимо спробувати сонцезахисний крем з SPF 30. Він має захист від променів А і В (в складі комбінація з фізичних і хімічних фільтрів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Закрити
Увійти



Повідомити про наявність Будь ласка, залиште свій email нижче.